O nás

Letecká škola Aviatický klub (CZ/ATO-018) vznikla na jaře 2004 jako zařízení pro výuku PPL(A) a souvisejících kvalifikací (létání v noci, akrobacie, vlekání kluzáků). V roce 2007 byl Aviatický klub certifikován Úřadem pro civilní letectví jako FTO pro provádění výcviků CPL(A) a IR/SE. Na podzim 2008 jsme získali akreditaci ÚCL poskytovat výcviky MEP a IR/ME, čímž se naše nabídka praktických pilotních kurzů stala kompletní. V srpnu 2011 byla otevřena pobočka v Plzni-Líních . V dubnu 2014 jsme po úspěšném auditu ze strany ÚCL obdrželi osvědčení ATO (Approved Training Organisation).

Jako jedna z mála leteckých škol nabízíme profesionální standard renomované společnosti v kombinaci s přátelskou domácí atmosférou.

Po léta se snažíme najít kompromis mezi industriální sterilitou a neprofesionální laxností. Samozřejmě neumíme vyhovět požadavkům všem, nicméně se snažíme se vyvarovat extrémům na obou stranách. U nás nenajdete žluté vesty při vstupu na provozní plochu, dispečerka se Vás nebude 4x tázat co pro Vás může udělat; na druhou stranu budete mít vždy v dohodnutou dobu připravený plně funkčí a čistý letoun, ochotného instruktora a sympatickou partu "normálních lidí" ochotných pomoci radou i činem.

Licence a kvalifikace

Licence ATO nás opravňuje provádět veškerý výcvik vlastními instruktory na vlastních letounech, kterých provozujeme celkem třináct. Všechny letouny také pronajímáme pilotům. Naše pobočka Plzeň-Líně je prvním ATO v Plzeňském a Karlovarském kraji poskytujícím výcvik IFR.

Jednou z hlavních aktivit Aviatického klubu je výuka létání na motorových letadlech k získání kvalifikace soukromého pilota (Private Pilot Licence – PPL). Ta je ideální pro zcela svobodné létání po celém světě, ale i prvním stupněm k profesní dráze dopravního pilota. Zájemcům o kariéru dopravního pilota navrhneme takovou skladbu modulového výcviku, aby získali potřebné kvalifikace ve vysoké kvalitě a přitom co nejnižších nákladech.

Díky tomu, že Aviatický klub zaměstnává několik instruktorů na plný úvazek a několik externistů z řad dopravních pilotů, určuje si termíny svých lekcí klient bez omezení – létáme každý den. K rezervacím letadel využíváme internetový systém.

Letadlový park a servis

Letadlový park je postaven na letounech Cessna a Piper, které jsou nejrozšířenějšími cvičnými a turistickými letadly na světě. Na prvním místě je při výcviku i pronajímání letadel pilotům bezpečnost. Proto jsou všechna naše letadla vybavena GPS, radionavigačními přístroji VOR/ILS, a odpovídačem sekundárního radaru.

Letadla jsou pravidelně udržována v servisním středisku TomiAIR na letišti Příbram a AirCzech na letišti Chomutov, která jsou certifikována podle evropských standardů Part 145.

Vzhledem k nízkým provozním nákladům jsme schopni provádět pilotní výcvik za příznivé ceny. Nevyžadujeme žádné členské příspěvky, skryté náklady nebo platby předem. Nepožadujeme žádné brigádnické hodiny nebo jejich finanční náhrady.

Letiště

Roudnice nad Labem

Plzeň – Líně
Rezervační systém

Uživatelské jméno:   Rezervace letadel, záznamy letů, fakturace, AVK nástěnka
Heslo:
 
Registrace

Poslední aktuality

ICAO EN

Vážení piloti, ve středu 19.6.2024 v 19:00 v Holešovicích přezkušujeme ICAO English. Zájemci hlaste se na bbeng@terminal.cz nejpozději do pondělí 17.6.2024 do 10:00.-bbeng@terminal.cz

Celá aktualita

Povinné zimní školení 2024

Vážení piloti,zveme vás na povinné ZIMNÍ školení a rozbor nehod za rok 2023, které se koná v sobotu 27.4.2024 v 10:00 hodin v učebně ČVUT č. B-5 na adrese: ČVUT FD, Horská 3, 120 00 Praha 2.Prosíme o potvrzení účasti Nezapomeňte si vzít zápisník letů a licence. Toto školení je povinné pro všechny pi…

Celá aktualita