CRI(SE)

Kurz instruktora třídní kvalifikace je nejnižší kvalifikací, umožňující uchazečům poskytovat pilotní výcvik. Samotný obsah a letové prvky v kurzu se z větší části shodují s náplní kurzů PPL a CPL. Zásadní rozdíl však spočívá v tom, že uchazeč musí tyto prvky nejen zdárně demonstrovat, ale nadto také srozumitelnou formou žákovi vysvětlit, nechat žáka vyzkoušet a vyzdvihnout chyby popř. včas vlastním zásahem hrubým chybám zamezit. Výcvik se skládá z teoretické výuky a 3h výcviku ve dvojím řízení.

 


Cíl kurzu

Cílem kurzu je rozvinout Vaše letecké schopnosti natolik, abyste je byli schopni poskytovat rozdílový výcvik v rámci třídy SEP a poskytovat obnovovací výcvik uchazečům po pauze. Nebudete však jako CRI(SE) oprávněni poskytovat výcviky pro zisk průkazu způsobilosti PPL. Uchazeč o CRI(SE) sedí při výcviku na pravém sedadle a instruktor obsadí levou pozici, za normálních okolností vyhrazenou pro žáky.

 


Vstupní požadavky

• Zdravotní způsobilost 2. třídy

• Nálet 300h na letounech (30 PIC na SEP)

• Není vyžadován průkaz CPL ani teoretické znalosti v rozsahu


Zkouška

Během hodnocení odborné způsobilosti prokážete před examinátorem Úřadu pro civilní letectví schopnost bezpečně ovládat letoun ve všech fázích letu a nouzových situacích.


Další články
Rezervační systém

Uživatelské jméno:   Rezervace letadel, záznamy letů, fakturace, AVK nástěnka
Heslo:
 
Registrace

Poslední aktuality

Povinné zimní školení 2024

Vážení piloti,zveme vás na povinné ZIMNÍ školení a rozbor nehod za rok 2023, které se koná v sobotu 27.4.2024 v 10:00 hodin v učebně ČVUT č. B-5 na adrese: ČVUT FD, Horská 3, 120 00 Praha 2.Prosíme o potvrzení účasti Nezapomeňte si vzít zápisník letů a licence. Toto školení je povinné pro všechny pi…

Celá aktualita

Obnovovací seminář FI 2024

Vážení instruktoři, ve dnech 17.-18.2. 2024 se koná od 10:00 v prostorách LKRO obnovovací seminář FI. V případě zájmu kontaktujte emailem Viktora Soukupa-viktor@aviatickyklub.cz

Celá aktualita