BIR/CB-IR

Pro výcvik základní přístrojové kvalifikace (BIR) si můžete zvolit všechny naše jednomotorové letouny Cessna nebo Piper. K nácviku přístrojových přiblížení využíváme především letiště Vodochody, Karlovy Vary, Ostrava a Brno, v rámci kurzu ale provádíme i lety do zahraničí (zejména na letiště Drážďany, Lipsko, Wroclav nebo Hof). Všichni naši instruktoři pro výcvik IR mají praxi z létání u aerolinek, což je zárukou jejich vysoké odbornosti.

 


Cíl kurzu:


Cílem modulového kurzu BIR/CB-IR(A) je vycvičit piloty na úroveň odborné způsobilosti nezbytnou k řízení letounů při letech IFR a za meteorologických podmínek pro let podle přístrojů (IMC). Žák musí být po ukončení výcviku schopen pilotovat jednomotorové, případně vícemotorové letouny při letech IFR s minimální výškou oblačnosti 600 ft a dohlednosti 1.5 km. Výcvikový kurz nesmí být ukončen do doby, než bude žadatel o BIR schopen pilotovat letoun dle postupů a obratů požadovaných při zkoušce dovednosti s úrovní dostatečné schopnosti, přiměřené právům držitele BIR.

 

Vstupní požadavky:


• Zdravotní způsobilost 1. nebo 2. třídy; v případě, že jste držitelem 2. třídy musíte úspěšně absolvovat vyšetření tónovou audiometrií
• Kvalifikace pro lety v noci (pouze pokud hodlá využívat BIR při letech v noci)
• Držitel ICAO English úrovně 4 a více

 

Obsah a rozsah výcviku


Výcvik BIR provádíme v rozsahu přibližně 25 hodin na letounu, před tím je třeba absolvovat 80h teorie Letový výcvik probíhá na letounech Cessna 172, Cessna 172RG nebo Piper PA-28/PA-28R. Teoretická výuka BIR/CB-IR(A) je poskytována v Praze nebo přímo na letišti v Roudnici nad Labem či Plzni.

Výcvik se skládá z modulů základního letového výcviku a modulů procedurálního ovládání letounu podle přístrojů během odletu, přesných i nepřesných přístrojových přiblížení (vč. PBN) a po trati. To vše za pomocí radionavigačních zařízení vč. satelitní navigace. Výcvik probíhá v plném rozsahu s instruktorem na palubě. Po absolvování zkoušky BIR může uchazeč pokračovat ve výcviku CB-IR k získání plnohodnotné kvalifikace IR s minimy až 200 ft.

Zkouška


Během praktické zkoušky BIR prokážete před pověřeným examinátorem (popř. examinátorem ÚCL) schopnost bezpečně ovládat letoun za IMC za dodržení meteorologických minim pro BIR. Po návazném výcviku CB-IR poté prokážete schopnost ovládat letoun dle přístrojů během všech fází letu s výškou rozhodnutí až 200 ft.


Další články
Rezervační systém

Uživatelské jméno:   Rezervace letadel, záznamy letů, fakturace, AVK nástěnka
Heslo:
 
Registrace

Poslední aktuality

Povinné zimní školení 2024

Vážení piloti,zveme vás na povinné ZIMNÍ školení a rozbor nehod za rok 2023, které se koná v sobotu 27.4.2024 v 10:00 hodin v učebně ČVUT č. B-5 na adrese: ČVUT FD, Horská 3, 120 00 Praha 2.Prosíme o potvrzení účasti Nezapomeňte si vzít zápisník letů a licence. Toto školení je povinné pro všechny pi…

Celá aktualita

Obnovovací seminář FI 2024

Vážení instruktoři, ve dnech 17.-18.2. 2024 se koná od 10:00 v prostorách LKRO obnovovací seminář FI. V případě zájmu kontaktujte emailem Viktora Soukupa-viktor@aviatickyklub.cz

Celá aktualita